השואב החדש Dyson V11 absolute הגיע למבחן

כבד יותר מהקודמים, אבל עמיד יותר, יסודי יותר ומחזיק לאורך זמן. הדייסון החדש עם הצג הדיגיטלי הוא הדייר הטוב ביותר שהגיע אליי עד כה, למרות שהייתי שמח שבדגם הבא יהיה גם מוט טלסקופי שמתכוונן לפי הצורך - ביקורת

שואב האבק הראשון שרכשתי לעצמי היה לפני כ 15 שנה כשרק הגעתי לתל אביב. דירה קטנה שהיה קל מאוד לנקות אותה. כמובן שלא היה לי תקציב לשואב יקר והסתפקתי באחד פשוט שעלה לי 150 שקלים. אני לא צריך לומר לכם עד כמה מהר הוא נחנק והחזיר את נשמתו ליצרן. בהמשך, כשהדירה כבר גדלה (תודה לאל) כבר רכשתי שואב אבק שהיה יחסית יקר יותר, 500 שקלים, שואב שאותו הייתי צריך לנייד בעזרת כבל חשמלי (שנדבר על השקעים?), ארוך אמנם, אבל לא פרקטי ודיי מסורבל. באחת הפעמים הכבל אימץ לעצמו איזה אגרטל חמוד שהתנפץ לי על הרצפה, אבל המשכתי עם אותו שואב בלית ברירה – כמעט שנתיים. 

לימים הגיע שואב הרובוט ועם שדרוג העבודה שלי גם החלטתי לשרג את שואב האבק. כמובן שהושפעתי מהטרנד של מישהו שינקה במקומי (הרי זה חלומו של כל אדם לא?) אבל אתם יודעים איך זה, שום שואב רובוטי או עוזרת בית חרוצה, לא ינקו באופן יסודי כמוני. כדי להפעיל את השואב הרובוטי צריך להרים את כל הבית ולתת לו בזמן שלו להגיע לכל מקום, כשלרוב, עד שהוא מגיע למקומות הרצויים הסוללה כבר נגמרת. כשהבנתי שהוא אינו אופרטיבי עבורי, שהוא לא שואב את המזרן והפנלים כמו שרציתי, אלא רק את הרצפה, הוצאתי גם את השואב הרגיל מהארון והתחלתי לג׳נגל בין השניים. מתיש נכון? מאוד ואז הגיע דייסון הבריטי שהמציא שואב ששינה את הדרך בה אנחנו מנקים את הבית.    

לפני כשלוש שנים רכשתי לעצמי את הדייסון החדש, בעלות של 1,500 שקלים אם זכרוני אינו מטעה אותי והאמת חברים (וזו ממש לא כתבה שיווקית כי אני זוכר כל תשלום שירד מכרטיס האשראי) התאהבתי. התאהבתי בקלילות שבניקוי וכל פינה בבית קיבלה את היחס הראוי לה. עם הדייסון הכל היה הרבה יותר פשוט, אבל ויש אבל, זה לא ממש הספיק לבחור כמוני, שהניקיון האישי והסביבתי חשובים לו (ותודה לאמא העירקית היקרה שלי ולאחיות שלי שדאגו לחנך אותי ממש טוב, אפילו יותר מדיי). הדייסון שרכשתי בזמנו הספיק לי ל20 דקות בלבד ומצב הטורבו רוקן את הסוללה לאחר דקות ספורות בלבד. כשאני מנקה, אני מנקה. לפעמים אני חוזר על אותו אזור גם פעמיים כדי שחלילה לא אפספס איזה חלקיק אבק (כבר הזכרתי את החינוך של אמא?) אבל לא התלוננתי ועם הזמן הצלחתי להפוך את השימוש בדייסון ליעיל יותר וזה דיי הספיק לי למרות שהייתי שמח באותו הרגע לעוד 20 דקות של סוללה. כנראה שאלוהים ממש אוהב אותי ובחברה הוציאו את הדייסון החדש. אתם כבר לא עוקבים מרוב הדגמים שיצאו? אז אל. זו הסיבה שהכנתי לכם סקירה על מה שהדגם הכי חדש שלהם עושה.

צג דיגיטלי המעדכן בזמן אמת על חיי הסוללה

Dyson V11 absolute הוא הדגם החדש בסדרת שואבי האבק האלחוטיים של המותג, ללא כבלים כמובן ומציג ניקוי מושכל עם חיישן עומס דינמי ומסך LCD שמעדכן בזמן אמת על חיי הסוללה בתצוגת דקות. הדייסון החדש מאפשר גם בחירה בין ארבעה מצבים שונים בהתאם לאביזרים בהם משתמשים. עד 60 דקות של זמן עבודה ומגוון מברשות ואביזרים שונים שהבטיחו שכל חלל סביבי יהיה נקי. השואב משתמש בשש שכבות סינון בכדי ללכוד 99.97% מהחלקיקים קטנים עד 0.3 מיקרון, כולל וירוסים, חיידקים ועובש, ומוציא אוויר נקי בלבד.

כשהוא שואב, הוא באמת שואב

דבר חשוב נוסף שאהבתי בדגם החדש הוא העובדה שיש חיישן המתאים את עוצמת השאיבה למשטח אותו רציתי לנקות – מניקוי הפרקט לשטיח, חיישן מברשת הניקוי של הדייסון מתאים את עצמו ושואב את המשטח עם ואקום, בהתאם. כוח היניקה עומד על 180 אוויר-וואט לעומת 140 אוויר וואט בדגמים הקודמים ולכן שואב ביסודיות יותר מכל שואב אבק אחר בו השתמשתי (והשתמשתי) עד כה. כמובן שהסטנד הרצפתי הוא מעוצב ויכול להתאים לכל פינה. מי שאין ברצונו להשתמש בסטנד, צריך לתלות את אביזר התלייה מפלסטיק עם המטען על הקיר בקלות רבה בעזרת אביזרים קיימים.

מה שפחות אהבתי הוא שהדגם החדש כבד יותר מהקודמים ״תודות״ למנוע העוצמתי והסוללה שגדלה ב20 אחוזים וגם מיקומו של מיכל הפסולת שגדל ואתגר אותי כשרציתי לנקות בחללים צרים יותר. מה שכן, הדרך בה מרוקנים את המיכל, הפכה לקלה יותר להבדיל מהדגמים הקודמים (למרות שבדגם הנוכחי צריכים לנתק את אביזר הניקוי בטרם מרוקנים את המיכל).

המבנה החדש מאתגר ניקוי בחללים צרים

אתם שואלים את עצמכם מדוע המאבק באבק חשובה? הנה התשובות

• תנועה בביתנו מפריעה לקרדית האבק ולגלליהם, שיכולים להישאר באוויר במשך 30 דקות. באוויר ניתן לשאוף אותם בקלות ולעורר תגובות אלרגיות.

• הסיכונים הבריאותיים לתינוקות ממזהמים באבק ביתי עשויים להיות גדולים פי מאה לעומת מבוגרים.

• יש בממוצע יותר מ- 2000 זנים שונים של חיידקים באבק שלנו.

• אבק מכיל אחוז גבוה של תאי עור אנושיים. אדם ממוצע מאבד בערך 28 גרם עור בשבוע, בערך משקל שקית חטיפים.

• קרדית האבק ניזונה מפתיתי עור של בני אדם ובעלי חיים, כאשר כל קרדית מייצרת בערך 20 גללים ביום.

• קרדית האבק משגשגת בתנאים חשוכים וחמים, כמו מזרנים. מיטות יכולות להכיל בין 100,000 ליותר ממיליון קרדית אבק.

• נעליים הם מקור לפיזור של צואה של בעלי חיים, אבקה, דשנים, שמן מנוע, חומרי בניין, תרכובות רעילות ואורגניזמים שונים מתפזרים בכל חדרי הבית.

מברשות ואביזרים

מגוון מברשות ואביזרים מלווים את דייסון V11 כדי לאפשר לי להרים אבק ממקומות עדינים או קשים להגיע אליהם, כמו התריסים, הפינות והמכונית שלי.

1. מברשת Torque – מברשת המנקה בטכנולוגיית חיישן עומס דינאמי (DLS). מברשת Torque מתכווננת אוטומטית לניקוי עוצמתי המתאימה עצמה באופן אוטומטי לכל סוגי המשטחים ובמעבר בין משטחים שונים

2. מברשת בהנעה ישירה רולר רך ‘פלאפי’ – מהונדס בניילון ארוג רך וסיבי פחמן אנטי סטטיים, לרצפה ופרקטים.

3. מברשת חובטת מיני ממונעת – נהדר לניקוי משטחים קטנים יותר, פנים לרכב, ספות ומזרנים. נסה את זה על המזרן שלך ותראה על כמה אבק אתה ישן בכל לילה.

4. אביזר דו מצבי לניקוי כללי – שני כלים באחד, כולל מברשת וזרבובית רחבה. למעבר בין סוגי ניקיונות בתוך אותם חללים קטנים.

5. אביזר לפינות – מיועד לניקוי מדויק סביב קצוות, פינות ומקומות צרים.

6. מברשת קטנה למשטחים עדינים – מברשת עם זיפי ניילון רכים לניקוי משטחים עדינים (למשל תריסים) ורהיטים.

חשוב! אין לשטוף את מברשות הניקוי הגדולות במים היות ויש בהן מנוע קטן וחיישן שאותו אינכם רואים. ניתן לפרק את מברשת הניקוי בקלות רבה ולנקות אותה באמצעות מגבון לח. בדגם הקודם שהיה לי, V8, שטפתי את מברשת הניקוי במים וזו הייתה טעות.
אם ברצונכם לשטוף את המסנן, תעשו זאת, רק תוודאו שהוא מתייבש היטב! אין להרכיבו כשהוא אינו יבש לחלוטין, כיוון שאם תרכיבו את המסנן כשהוא לח, השואב ישאב את הנוזלים ממנו וזה עלול לגרום לו לנזק.

הגענו לשלב החשוב ביותר, המחיר. אתם צודקים, המחיר אינו זול, בכלל. עלותו היא כ-2,890 שקלים, אבל תאמינו לי, הוא שווה כל שקל. הרי מי לא רוצה לנקות במהירות וביעילות. רוצים שואב זול יותר, תחזרו לתחילת הכתבה. 

מברשות ואביזרים
2,890 ש"ח כולל תחנת העגינה

46 תגובות

 1. עינב הגב

  לא יכולה בלי דייסון זה הזוי

 2. דייסון הגב

  אני אוכל כמו דייסון

 3. ליאת הגב

  יש לי את הv8. אבל למה החדש כזה יקר???

 4. ערן הגב

  רכשתי לפני הקורןנה. מבסוט רצח

 5. איי רובוט הגב

  דווקא יש לי את האיי רובוט ואני מרוצה. חוץ מהמזרן שהוא לא מנקה

 6. אלון הגב

  הוא מעולה אבל די כבד לאורך זמן וקצת יקר

 7. אייל הגב

  מחיר מוגזם למרות שאני לא יכול בלעדיו

 8. דייסון הגב

  יש לי אותו ואני מבסוט אש! מה שכן הוא כבד יותר

 9. רוצה לקנות הגב

  אבל למה המחיר גבוה????

 10. טלי הגב

  השואב הכי טוב שהיה לי. איפה קונים? יש מבצעים?

 11. שרית אוחנה הגב

  כמה זמן מצב הטורבו פועל?

 12. שרית הגב

  אני מתה על ההמלצות שלך! קולע בול ותמיד! מכורה

 13. מכורה הגב

  אחרי שהתנסתי במלא שואבים, גם אלחוטיים בסגנון, אין על הדייסון!

 14. עינת הגב

  יש לי שואב של קירבי, הכי טוב למרות שהוא מסורבל קצת וכבד

  • כפיר הגב

   יש לי אותו וכאחד שחולה ניקיון אני לא יכול בלעדיו!
   כמו שצחי אמר צריך לבדוק שהפילטר מתייבש לחלוטין !אצלי כנראה היה מעט לחות שפגע במנוע. ככה שהדייסון שבק חיים! התקשרתי לדייסון שלחו לי תוך יומיים טכנאי שהחליף לי מנוע חדש. בשנתיים הראשונות הם משתתפים 50% מערך המנוע. כיבואן רשמי..לא להתפשר על יבוא מקביל אחרת אין אחריות. ואחרי שתוקן חזר לי האוויר חח.

 15. שרית הגב

  מאוד מרוצה מהשואב ,אבל לצערי אחרי חצי שנה ,הלך לי הצג של השואב…נשמע אמיתי?בשירות לקחות לא קיבלתי תשובה

 16. שירן הגב

  הולכת לקנות. למרות שיקר, שכנעת! תודה!

 17. המחיר! הגב

  יקר מאוד! מקווה שיצדיק את זה. שכנעת

 18. קרן הגב

  יקר מאוד ולא בתקציב שלי

 19. איי רובוט הגב

  כל כך מדויק. אני מרימה את כל הבית עד שהוא מנקה בכל הפינות

 20. קרן שמחון הגב

  אהבתי את הכתבה. מתיי יהיו הנחות?

 21. דייסון 8 הגב

  האמת הסוללה של הדייסון שלי v8 נגמרת דיי מהר.

 22. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

  קניתי את ה v11 אבסלוט לפני שבוע,המחיר לא זול בכלל אבל יש אבל…השואב עובד פשוט נפלא מאוד חזק ולעומת שואבים אחרים יחסית שקט.בדגם האבסלוט יש כמעט את כל התוספות של המברשות והכלים למעט הערכה של הרכב(צינור נפתח גמיש+מאריך גמיש+2 מברשות קטנות) שאותה קניתי בנפרד אם המעמד שהוא לעצמו די יפה,לסיכום יקר.עוצמתי.שקט.מגוון אביזרים.קצת כבד.בזמן השאיבה חייבים להחזיק קבוע את ההדק שזה קצת מבאס.לדעתי שווה לגמרי את ההשקעה.טיפ…אפשר לקנות מחנות חשמל שעובדת עם היבואן הרישמי ולקנות את האבסלוט+המעמד הנייד+הערכה של הרכב במחיר יותר זול מאשר תקנו רק את השואב במקום אחר!!!פשוט תתמקחו.

 23. חיים הגב

  קניתי את ה v11 אבסלוט לפני שבוע,המחיר לא זול בכלל אבל יש אבל…השואב עובד פשוט נפלא מאוד חזק ולעומת שואבים אחרים יחסית שקט.בדגם האבסלוט יש כמעט את כל התוספות של המברשות והכלים למעט הערכה של הרכב(צינור נפתח גמיש+מאריך גמיש+2 מברשות קטנות) שאותה קניתי בנפרד אם המעמד שהוא לעצמו די יפה,לסיכום יקר.עוצמתי.שקט.מגוון אביזרים.קצת כבד.בזמן השאיבה חייבים להחזיק קבוע את ההדק שזה קצת מבאס.לדעתי שווה לגמרי את ההשקעה.טיפ…אפשר לקנות מחנות חשמל שעובדת עם היבואן הרישמי ולקנות את האבסלוט+המעמד הנייד+הערכה של הרכב במחיר יותר זול מאשר תקנו רק את השואב במקום אחר!!!פשוט תתמקחו.

 24. ממליץ ביושר הגב

  צחי אני מכורה אליך וליושרה שלך. שכנעת אותי גם בזה

 25. קניתי הגב

  קניתי ואני לגמרי ממליצה עליו

 26. לילך הגב

  זה ידוע. אין על דייסון

 27. אורית הגב

  לא יודעת מה הייתי עושה בלי דייסון בתאכלס

 28. יקררר ! הגב

  שווה 2800 שקל???

 29. כרמית הגב

  בזכותך קניתי את הדייסון. אחרי שנים עם איי רובוט. מקווה שאהיה מרוצה

 30. טובה הגב

  אהבתי! בודקת בזאפ

 31. דנית הגב

  מאוהבת במכשיר הזה

 32. שרית הגב

  המחיר לא מצדיק לשואב אבק עם כל הכבוד

 33. שלי הגב

  כל כך צודק. גם לי היו מלא שואבים עד שהגיע הדייסון

 34. יקר! הגב

  מאוד יקר

 35. עינת הגב

  הדבר הכי טוב שקרה לי

 36. דייסון הגב

  קניתי ואני מבסוטה ממנו מאוד! ושווה כל שקל

 37. דנה הגב

  קניתי שואב מטאטא ב 700 שקל והוא גם טוב.

 38. מכור הגב

  לא הייתי יודע מה הייתי עושה בלי בתאכלס

 39. יקר! הגב

  מאוד!

 40. שירן הגב

  מאוהבת בדבר הזה! לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיו

 41. עינת הגב

  צחי בזכותך הלכתי לקנות היום! מקווה שאהיה מבסוטית. תודה על הסקירה מכורה לאתר שלך.

 42. דני ערובא הגב

  תאכלס, שכנעת, אבל יקר לי

 43. שימי הגב

  מכור למכשיר הזה

 44. רוכש הגב

  קניתי והאמת שהוא ממש חזק ולא כמו הגרסה הקודמת

השארת תגובה

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים