מבשלים הרבה בבית ולפיכך מתפזרים בקניות ברשתות השיווק? כך תצלחו את המשבר בצורה טובה. וכן, חשוב גם להתפנק מדי פעם

קונים חכם: טיפים שישרתו אתכם בסופר

כולנו מבשלים הרבה בבית ולפיכך מתפזרים בקניות ברשתות השיווק. עם רשימה, תכנון, בחירה במוצרים ממותג פרטי והיצמדות למוכר, נצלח את המשבר. וכן, חשוב גם להתפנק מדי פעם

מערכת האתר | כותב תוכן 
פורסם ב-01.04/2020 | 15:00

בימים שבהם אי אפשר ללכת למסעדות או לשבת בבתי קפה, אנחנו מוצאים את עצמנו מבשלים הרבה מאוד בבית, ובהתאם עורכים קניות מרובות ברשתות בשיווק והסופרים. עם זאת, שירותי המשלוחים מגיעים שבוע לאחר ההזמנה במקרה הטוב, וביקור חוזר בסופר לא מומלץ מהחשש להידבק.

לכן יש לעשות קניות חכמות שיחזיקו אותנו כמה שיותר זמן, ולא יגזלו מאיתנו כספים מיותרים. דבי קצב, יועצת לניהול כלכלי אישי: "הדבר החשוב ביותר בתקופה זו הוא לתכנן את הקניות שלנו. אנשים לא אוהבים לעשות את זה, אבל אין ברירה. תחילה יש לראות מה יש בבית. לפתוח את המזווה, המקפיא והמקרר ולראות מה יש לנו לפני שאנחנו מתכננים מה לקנות. לרוב האנשים יש עם מה לעבוד לשבוע לפחות אם לא יותר. תכתבו מה יש לכם ורק אז מה חסר.

"צריך להבין שבתקופה הזו יש הרבה ארוחות. כולנו בבית, ויש לקחת את זה בחשבון ולחשוב איזה ארוחות אנחנו רוצים לעשות, וגם את זה לרשום, כדי שתדעו לתכן מוצרים וכמויות. כמובן שיש מקום לשינויים, אבל שיהיה בסיס, ורק אז לגבש את הרשימה.

"בזמן הקניות און ליין או בסופר, התחילו במוצרי הבסיס שכתבם ברשימה: בשר, קפואים, מוצרי חלב ושימורים. אחרי ששמנו את כל המאסט, הולכים לאקסטרות. בתקופה זו אפשר יותר לשחרר מבחינת האוכל. לקנות דברים שאוהבים, למצוא מפלט באוכל. אפשר לקנות חבילת עוגיות ולא להתקמצן יותר מדי.

ShutterStock

"עם זאת, גם פה יש להיות נבונים ולא למלא את המגירה באין סוף. יש להקציב ממתקים לכל יום ולא להשתגע. זה תלוי בגילאים של בני המשפחה, אבל אפשר לקבוע שלכל ילד או מבוגר בבית יש סלסלה שלו ומה שהוא אוהב ליום.

"בקניות בסופר אפשר לחסוך ובימים אלה זה חשוב. שימו לב למחיר. בסופר או באון ליין יש מוצרים שהם מותג פרטי – הרבה פעמים המחירים יותר זולים והאיכות טובה. היום קל לבדוק מחיר. בעיקר במוצרי יסוד (קמח, שמן, ניקיון). בנוסף, יש מבצעים – שימו לב להשתמש בהם למוצרים שאתם מכירים ולא לצאת להרפתקאות.

"בתקופה זו רבים בחל"ת או שנמצאים בבעיה כלכלית מסוימת. ההמלצה היא לעשות קניה אחת גדולה, אבל אם המשכורת או האבטלה נכנסת בעשירי בחודש, העדיפו לעשות קניה יותר קטנה והורידו מהאקסטרות עד לכניסת הכסף לחשבון. שימו לב לחשבון שלכם, מתי יורד כרטיס האשראי ובהתאם תבחנו את גודל הרכישה".

ShutterStock

כתבות נוספות שיעניינו אותך