הכל על צמחי מרפא וחשק מיני

זקוקים לחשק מיני? עשינו סיבוב סביב העולם (באינטרנט כן? סורי, קורונה טיים) כדי לבדוק מהם צמחי המרפא שיעזרו לכם. ותאמינו לנו – זה שווה קריאה

אם לאחרונה אתם מרגישים יותר סגורים, פחות מיניים – ובעיקר יותר מייבשים את בן/בת הזוג עם המשפט “אין לי כוח אני עייף/ה” אז הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם. קבלו את חמשת צמחי המרפא שישדרגו לכם את חיי המין ובעיקר יגרמו לכם ליהנות מחוויה מינית שלא הכרתם קודם – אה כן, והם טבעיים כמובן.

בכדי להבין את הנושא פנינו לד”ר מיכאל ויינפאס, רופא סוכרת, מומחה לרפואת משפחה והרבליסט קליני. “בעיות בחשק המיני קשורות למגוון ושילוב סיבות מורכבות הן ברמה הפיזיולוגיות והן הנפשיות. במערכת הרפואית המערבית אפשר לבדוק סיבות הורמונליות או וסקולריות בעלי השלכה על התחום, אלא שברוב המקרים, לא תמיד יהיה ממצא רפואי ברור וכיוצא מכך גם לא פתרון מערבי או תרופה מתאימה למצב” אומר ד”ר ויינפאס.

והוא מוסיף: “במצבים כמו אלה שציינתי, כאשר אין תרופה מערבית לבעיה, ניתן להשתמש בצמחי מרפא לשיפור חיי המין, ותמיד כדאי שזה יהיה לאחר היוועצות עם רופא ובדיקה על כך שאין אינטראקציות לא רצויות עם תרופות שנוטלים או עם מחלות מהן סובלים”.

ד”ר ויינפאס מספר שצמחי מרפא חולשים על בעיות מיניות כגון ויסות הורמונלי, המרצה עדינה של מערכת העצבים, המרצת תהליכי עיכול, ספיגה במערכת העיכול, שיפור זרימת הדם הפריפרית, חיזוק דפנות כלי הדם ושיפור התפקוד הוסקולרי של איברי המין.

אז איזה צמחים יעזרו לכם להגיע לסיפוק ויקפיצו את חיי המין שלכם? בואו נתחיל.

צמח פופולרי ומוכר ברפואה האיורוודה הוא גרגרנית יוונית או בשמו המוכר חילבה. התרכובות שבצמח מייצרות הורמוני מין ובעת השימוש בו נוצר בגוף עידוד ליבידו. במחקר שפורסם בשנת 2011 (בכת העת Phytotherapy Research) נמצא שגברים שקיבלנו שש-מאות מיליגרם במשך חודש וחצי חוו עוררות מינית מוגברת ומספר גבוה של אורגזמות.

השורש מאקה המכונה בעולם הוויאגרה הפרואנית.
השורש גדל בפרו ומכונה “הוויאגרה הפרואנית” כי הוא משמש בדרום אמריקה כתרופה טבעית לעידוד הפוריות. מחקר שפורסם בשנת 2009 ( בכתב העת Andrologia ) מצא שגברים שסבלו מבעיות בתפקוד המיני חוו שיפור בזקפה ובתפקוד לאחר נטילת מספר גרמים בודדים מתמצית המאקה במשך שבועיים של שימוש.

צמח הג’ינסנג האדום ידוע בסגולתו לעורר חשק מיני ע”פ הרפואה הסינית. הצמח משמש לטיפול במגוון מחלות כולל ליבידו נמוך ובעיות בתפקוד המיני. מחקר שפורסם בשנת 2008 (בכתב העת British Journal of Clinical Pharmacology ) מצא שהג’ינסנג יעיל מאוד לשיפור הזקפה. כמו כן, במחקר שנעשה בשנת 2010 (בכתב העת The Journal of (Sexual Medicine בקרב נשים בגיל המעבר, מצא שהצמח עשוי לשפר את העוררות המינית במידה מסוימת.

צמח הקוטב מצוי ידוע כמשפר ביצועים אתלטיים, בעיות פריון ואובדן ליבידו בעיקר אצל נשים. מחקר שפורסם בשנת 2014 בכתב העת Clinical Medicine Insights Women’s) Health) שמעל שמונים אחוז מהנשים שחוו בעיות בליבידו דיווחו על סיפוק מיני רב יותר לאחר נטילת עשרים וחמישה מיליגרם של הצמח במשך חודש.

תרופה שמוכרת ברפואה הסינית כבר מספר רב של שנים היא גינקו בילובה או בשמה הלא רשמי, מלהיטת התשוקה. תוסף זה ידוע כמרפה כלי דם וגורם להגברה של זרמית הדם בגוף – מה שמשפיע גם על בעיות בתפקוד המיני. בשנת 1998 (בכת העת Journal of Sex & Marital Therapy) נמצא שהמשתתפים (גברים ונשים כאחד) הרגישו שינוי משמעותי בתשוקה, עוררות מוגברת ושיפור ביכולת להגיע לאורגזמה לאחר צריכת שישים עד מאה עשרים מילים של התוסף ביום.

בנוסף לצמחים המוכרים ביותר שצויינו מעלה ד”ר ויינפאס מציין שיש עוד צמחים ומאכלים רבים שיכולים לעזור לחיי המין כגון קודיספס, דמיאנה, גוארגה, ג’ינגר, קוקוס, דקל ננסי, קינמון, ציפורן ועוד וכדאי להתאים את הצמח/ מאכל לאופן הבעיה באופן אישי ועל ידי התייעצות עם רופא מומחה ואבחנה מדויקת.

צילומים: We-vibe wow tech, LIsa Hobbs

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים