מתכונים בין חברים, מעקב אחרי בלוגרים והרבה אפייה. רחלי קרוט מסבירה לצחי קומה איך ולמה כולנו הפכנו לבשלנים

הנהירה למטבח: התופעה הגדולה של משבר הקורונה

מתכונים בין חברים, מעקב אחרי בלוגרים והרבה אפייה. הקורונה הפכה את כולנו לבשלנים ואנחנו אוהבים את זה. רחלי קרוט מסבירה לצחי קומה על הטרנד שכאן כדי להישאר

מערכת האתר | כותב תוכן 
פורסם ב-27/04/2020 | 14:26

לתכניות בישול בטלוויזיה יש הרבה מאוד רייטינג בין אם הן בפורמט ריאליטי או לימודי -שף שמלמד מתכונים במטבח. אוכל הוא אחד מבסיסי הקיום שלנו, ובנוסף הוא מהווה סיפוק ואושר גדול. ועדיין, קשה היה לצפות את הממדים של מה שקורה סביבנו עכשיו.

אחת התופעות המרכזיות בזמן הסגר שנכפה עלינו בגלל הקורונה זו הבישול החובבני. רבים שהיו רגילים להזמין משלוח, לקחת קופסאות מהבית, לשבת הרבה במסעדות ובמקרה הכי קיצוני להכין חביתה, מוצאים את עצמם מחליפים מתכונים עם חברים, עוקבים אחרי בלוגרים של אוכל ומחפשים מנות טעימות באינסטגרם.

מי שחווה את הנהירה הזו למטבח היא רחלי קרוט, מתכונאית, בעלת בלוגים רבים של אוכל ומי שמתחזקת פרופילים פופולריים במיוחד ברשתות החברתיות. "כבר בימים הראשונים היה ברור לפי גרף הכניסות שמשהו קורה כאן. כשהתחיל הסגר כבר לא היה מקום לספק והבלוג לא עמד בזה וקרס פעם אחרי פעם, כמות הכניסות בכל זמן נתון הייתה משוגעת ובשלב מסוים לא הייתה ברירה ורכשתי שרת פרטי לבלוג כדי שיוכל לעמוד בטירוף הזה. בחודש האחרון היו מעל 2.5 מיליון צפיות בבלוג שזה נתון שלא חשבתי שאראה.

"הנהירה למטבח גם מתבטאת בהרבה יותר תגובות, שאלות, התייעצויות וכמובן תמונות של מנות שגולשים הכינו מהבלוג ושולחים לי. זה מרגש בצורה בלתי רגילה, אבל גם מתיש לפרקים. מצד שני, אין יום שאני לא מודה ליקום על הזכות הזאת. לדוגמה, בקבוצת הפייסבוק שהקמתי עם פרוץ הקורונה, משהו טעים, אפשר לראות את כמות האנשים שמכינים ושואלים המון שאלות בעיקר עכשיו כשאין ביצים וצריך לדעת איך להסתדר בלעדיהן או כשאין שמרים איך אופים בלי חומרי התפחה".

השאלה הנשאלת היא למה דווקא המטבח הוא זה שכל כך קוסם לאנשים? קרוט מסבירה: "יש כמה וכמה סיבות לכך. צעירים וצעירות שהתרגלו לקבל אוכל בקופסאות מההורים והבינו שהם צריכים לבשל בעצמם, בשלים ובשלניות שכבר בישלו קודם, אבל פתאום היה זמן לנסות דברים קצת יותר מאתגרים או כאלה שלוקחים יותר זמן כמו עוגות שמרים ולחמים, והורים שגילו שהם הפכו למלון פנסיון מלא וצריכים לפתע להאכיל את המשפחה מהבוקר עד הערב. השילוב של שלושתם יחד יצר את ההיסטריה סביב המטבח ולזה אפשר להוסיף את העובדה שמדובר בזמן איכות גם עם הילדים וגם לבד".

מהניסיון שלך, אנשים יותר מבשלים או יותר אופים?

"שאלה מעולה. המתכונים הכי חזקים הם מתכוני אפייה, אבל אם מסתכלים על התמונה הגדולה, יש הרבה יותר מתכוני בישול שמככבים מאשר אפייה. אז עוגת סופלה שוקולד אולי מככבת למעלה, אבל מתחתיה יש המון סירים".

קרוט סבורה שנמשיך לבשל כך גם אחרי הקורונה, "כמות האנשים שיבשלו בבית אחרי המשבר הזה תגדל משמעותית גם כי זה זול יותר מאשר לקנות בחוץ. אנשים מבינים שהשד לא כזה נורא, וגם כי בישול ביתי מאפשר לדעת בדיוק מה שמנו באוכל ואם הוא נקי או טרי".

כאמור, רחלי, כמו רבים מהבלוגרים נוהגים לפרסם את המנות של אלו שמכינים את המתכונים שלהם ובהתאם זוכים לתגובות רבות. "אני מקבלת המון תגובות" היא מציינת, "אני משתדלת לעצור מדי פעם ולא לקרוא תגובות למשך כמה שעות כדי שהנפש שלי לא תהפוך לקהה רגשית. השבוע שלחה לי מישהו הודעה שלא טוב לה בבית עם הבעל ושהאוכל שהיא הכינה החזיר לה את הביטחון בעצמה ואת תחושת הבית עבור הילדים. בכיתי שעה".

מה המתכונים הכי פופולאריים בתקופה הזו?

"בראש ובראשונה פיתות, מתכון שנולד ממחסור במאפיות והפך לטירוף אחרי שכולם הבינו שממש פשוט להכין כאלה בבית. ואחר כך בסדר יורד - סוגים של עוגיות שוקולד צ'יפס מבצק אחד, בייגלס משני מצרכים, לחם טחינה שהוא המתכון הכי פופולרי בבלוג מאז שהוקם וחזר שוב לככב וגם פנקייקים שעובדים כל השנה, אבל בחודש האחרון זינקו משמעותית".

לבלוג של רחלי

כתבות נוספות שיעניינו אותך