מארחים בערב חג?! כך תעצבו את זה נכון

נזכרתם שלא קניתם פריטי עיצוב לשולחן החג? גם אנחנו. יצאנו לבדוק איך לעשות את זה נכון – ורק עם דברים שיש לנו בבית

ההנחיות משתנות כל יום, לא ברור איך ערב החג יראה השנה – ופתאום הגיע הרגע לחשוב על עיצוב השולחן ואתם מבינים שאין לכם מפה, שמתאימה לצלחות, שמתאימים יחד לסט נרות שיש לכם בבית ואתם מתכננים לרוץ לחנות ולהוציא המון כסף על כל מה שבא ליד?! אז לא, בואו תעשו את זה אחרת.

שחף פרנקל התקשרה למעצבת האירועים דניאלה זיגנרייך כדי לקבל ממנה את הטיפים הכי שווים לשולחן חג מעוצב ומרשים – ולא תאמינו כמה קל זה נראה פתאום. מוכנים? בואו נתחיל.

מפה לבנה

“לכל אחד יש בבית מפה לבנה ולשולחן חג חגיגי זה הבסיס הכי קל ונוח. אז בתור התחלה תבחרו את המפה הלבנה הכי יפה שיש לכם בבית. יש שיגידו שזה הכי צפוי אבל אם נאמר את האמת זה הכי מתבקש בכל זאת לא כל יום חג ויהיו מספיק ארוחות אחרות לנצל את המפות היפיות והצבעוניות שיש לכם בארון”.

מיקס של צלחות

“כולנו מכירים את החרדה שפתאום חסרה לנו צלחת מהסט שכל כך רצינו ואנחנו מתחילים לספור את כל המוזמנים, בתקווה שאחד ביטל והסט צלחות האהוב שלנו יכנס הערב לשימוש נכון? אז בשנת 2020 אין צורך, שילוב של סטים מאוד הולך ולכן הייתי ממליצה להשתמש בשני סטים שמתאימים בעיצוב שלהם אך לא זהים”.

צמחי תבלין

“יש משהו מאוד ישראלי בתבלינים ובגלל זה כמעט בכל חצר או מרפסת נראה כמה עלים ירוקים בריחות שונים ואני מאוד אוהבת להשתמש בזה לעיצוב שולחן חג. זה נגיש, מפיץ ריח של אוכל ומכניס צבע של טבע לשולחן”.

סכום

“כולם מניחים את הסכום מצד ימין של הצלחות? אז כן זה יפה, רגיל ובנאלי אבל בואו נצא קצת מהקופסה. לכל אחד יש בבית סרטים או חוטים מעוצבים – אז לכבוד החג אפשר להשקיע מספר דקות ולהתיישב מול הטלוויזיה כדי לקשור סכום ומפית בסרט. זה משדרג את השולחן פלאים, תאמינו לי”.

מפיות

“כמה שהן קטנות ומרגישות בנאליות הן חלק עיצובי שישדרג או יפיל לכם את כל העיצוב. המפיות צריכות להתאים לקו הצבעים שאיתו בחרתם ללכת ואתם לגמרי יכולים להשתעשע איתם –להניח על הצלחת, לגלגל עם הסכום, לקפל לצורה יפה ולהניח בתוך הכוס, להניח מתחת לצלחת, להניח לצד הצלחת קיפול מיוחד וכו’. בקיצור, תשקיעו במפיות – הכי קטן, הכי חשוב”.

אלמנט אחד מרשים 

“לפעמים יש לנו נטייה להרגיש שעל שולחן חג ארוך צריך לחזור על האלמנטים העיצוביים כדי שכל היושבים מול השולחן חלילה לא יפספסו. זכרו שכאשר אנשים נכנסים אליכם הביתה הם רואים את השולחן בעודם עומדים, כלומר בשלמותו ולכן לגמרי מספיק אלמנט אחד מרשים במרכז השולחן. אם יש לכם פמוטים, נרות מעוצבים, סידור פרחים שקיבלתם מתנה, כלי יפה שאפשר להכניס לתוכו פירות שמתאימים לרוח החג וכו’ וכו’ תרגישו בנוח להניח אותו במרכז – כן, הוא מספיק בולט, תאמינו לי”.

פרח אישי לכל אחד 

“אם נזכרתם מאוחר מדי וסידורי הפרחים היפים כבר אינם – אין צורך להתבאס. קחו זר שמתאים בצבעיו לעיצוב שלכם ופרקו אותו. כן, פרקו אותו ותשתמשו בפרח יחיד לכל אורח. אפשר לשים את הפרחים בתוך כוסות היין או מנגד – להניח אותם על סידור הסכום שעשינו או במרכז הצלחת. פרחים נותנים אווירה של חג, אבל ממש לא חייבים להיות מאוגדים בזר אחד גדול ומושקע”.

קנקני מים

“על כל שולחן חג חייבים מים נכון? אז חלילה אל תשימו את בקבוק המים הממותג כשאפשר לשדרג פלאים את השולחן בעזרת קצת יצירתיות. מזגו את המים לקנקנן, כל קנקן שקוף שיש לכם בבית ותכניסו למים דברים כגון לימונים ונענע, פירות יער, תפוזים וכו’. בשנייה, בלי הרבה עבודה הוספתם לשולחן החג שלכם אלמנט עיצובי – שהוא גם בהחלט הכרחי לאורחים שלכם וגם בריא”.

צילומים: Julia Zolotova, Todd Trapani, דניאלה זיגנרייך, Sooz

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים