רוצים להתאמן בבית אבל אין לכם ציוד מתאים? נגמרו התירוצים

כך תשמרו על כושר גם בבית

רוצים להתאמן בבית, אבל אין לכם ציוד מתאים? נגמרו התירוצים

מערכת האתר | כותב תוכן 

בתקופת הקורונה הספקנו להבין שכושר טוב ואיכותי אפשר לעשות גם בבית, רק צריך לדעת איך לעשות ועם מה. במקרה זה ניתן לחלק את הדברים לאימון מחוץ לבית ואימון ביתי עם אביזרים שלכל אחד יש.

עומר רוזנברג, הבעלים של נקסט פיטנס מסביר: "נתחיל באימון ללא אביזרים. תחילה השתמשו במדרגות של הבניין, כאשר בעלייה הקושי גדול יותר והירידה היא השחרור לשרירים. תעשו את זה בהדרגה כשביום הראשון אפשר לעלות שלוש קומות, ביום השני ארבע וכן הלאה. אם יש מספר קומות נמוך בבניין, תחזרו על הפעולה כמה פעמים. אפשר להשתמש במדרגות גם לעלות במכרעים, כלומר לעלות שלוש מדרגות עם רגל אחת ולרדת. כל פעם רגל אחרת וגם פה בהדרגה. להתחיל ב-10 כל רגל ולעלות כל יום אימון בחמש פעמים נוספות.

"אם אתם אנשים שאוהבים להתאמן בחוץ, מכרע קדמי (לאנג') נאמד במטר ולכן אפשר לעשות אפילו 100 לאנג'ים לאורך המקום המותר לנו. בהתחלה עדיף לעשות באזור ה-50 צעדים ולעלות לאט. ללאנג'ים הללו ניתן להוסיף ספרינט מהיר של 100 מטרים הלוך ושוב. לסיוט הסט אפשר לעשות הליכה בפלאנק קדימה ואחורה, 10 קדימה ואחורה שלוש פעמים. זה עובד חזק מאוד על שרירי הליבה.

כן, גם עם אקונומיקה

אימון עם אביזרים

"בעבודה בתוך הבית העיקרון הוא שכל אביזר שיכול להוסיף משקל לעבודה, מתקבל בברכה - החל מבקבוק מים, אקונומיקה או אפילו קופסאות שימורים. זה עניין של תחושה אישית מה ההעדפה ומה נח לכם להחזיק ביד. עם המשקולות האלה ניתן לעשות אימון שהייתם רגילים לעשות לפי מפתח של שלושה סטים, 15 חזרות לכל סט, פעמיים או שלו בשבוע.

"סמרטוטים יבשים או מגבת נייר משמשים אותנו בגלל מקדם חיכוך עם הרצפה שיוצר התנגדות ועבודה טובה על השרירים. במקרה זה יש לנו תמיד רגל או יד אחת יציבה ללא סמרטוט ורגל או יד שזזה עם הסמרטוט. אימון זה מאפשר לעבוד על השרירים המייצבים אפשר לעשות איתו החל מתרגילים של לאנג'ים לכל הצדדים, הרחקת ירך וסקוואט שהרגל נפתחת לצד. העיקרון הוא שהרגל תמיד לוחצת על הסמרטוט. מבחינת ידיים – פוש אפ עם הרחקת יד, פלאנקים שונים בזוויות שונות שמאתגרים את הבטן.

מעבר לזה אפשר לעשות קפיצות על הספה, ולעבוד על שרירי הידיים עם שרפרף, כיסא או מזנון. אין צורך לרכוש מכשירים בכסף רב. אפשר להיכנס לכושר עם אימון ברמה גבוהה גם בבית.

באדיבות נקסט פיטנס

כתבות נוספות שיעניינו אותך