דווקא עכשיו, כשקשה כלכלית ונפשית, עוצרים לרגע להתחבר, להתקשר ולהגיד תודה לבורא עולם. תניחו ותבינו

חמש דקות שישנו לכם את כל היום

דווקא עכשיו, כשקשה כלכלית ונפשית, עוצרים לרגע להתחבר, להתקשר ולהגיד תודה לבורא עולם. תניחו ותבינו

צחי קומה | כותב תוכן 

לפני כארבעה חודשים הייתי בתקופה לחוצה מאוד, אינטנסיבית בלשון המעטה. הלחצים הגיעו ממספר כיוונים, החל מעבודה על פרויקטים חדשים, כניסה לבית חדש, חתונה, אחרי חתונה, עניינים משפחתיים ועוד. היו לי מספר ימים של חרדות שלוו בלחצים בחזה, חולשה ברגליים ושינה לא סדירה. לא הבנתי מאיפה זה הגיע, כי את אותן חרדות זנחתי אי שם בשנת 2011 בעזרת טיפול נכון.

במירוץ החיים, אנחנו שוכחים את עצמנו וגם את הדברים הקטנים לטובת קריירה, כיבוש יעדים ורצון להוכיח לסביבה ופחות לעצמנו, מי אנחנו ומהו כוחנו. לפני כחודשיים נפגשתי עם חבר קרוב, אורן רווח שמו, לפגישת עבודה. הוא זיהה את הלחץ וחוסר השקט בי והמיר מיד את פגישת העבודה לשיחה על הקדוש ברוך הוא.

"תתקשר אליו צחי", הוא אמר לי, "תתקשר לקדוש ברוך הוא. כמו שאתה אומר תודה לחבר על משהו טוב שעשה לך, תניח תפילין כי זו הדרך לומר לאלוהים תודה. חמש דקות ביום שישנו לך את היום". אני אדם מאמין, לא דתי, מעולם לא הייתי, גם התחתנתי עם גבר ואני גאה במיניות שלי. אבל אני אדם מאמין. מאמין גדול באלוהים ומודה על מה שהוא העניק ומעניק לנו מדי יום, אבל חוץ מלומר ״ברוך השם״ לא ממש אמרתי לו תודה.

הנחתי תפילין בנעורים, קצת בשנות ה-20 ומעט מאוד בשנים האחרונות. גם כשאבא שלי נפטר לא עצרתי רגע והנחתי פעם ביום או לפחות פעם בשבוע. יום לאחר הפגישה עם אורן, שלפתי את התפילין מהארון והתחלתי להניח.

התקשרתי לבורא עולם. וכדי להסביר לכם כמה זה שינה לי את היום, אתם תצטרכו להתחיל להניח גם, להתקשר לבורא עולם ואז תבינו. בתקופה הקשה הזו, הנפשית והכלכלית כאחד (כי כולם, גם אחרוני המאמינים, עוצרים לרגע כשזה פוגע להם בכיס), זה הזמן שלנו להתחבר, להתקשר. לא משנה איך נקרא לזה, פשוט לומר תודה ולהתפלל לתקופה טובה יותר ואם אפשר, במהרה תשתפו.

לשמחתי, גם החברים ב"ידיעות אחרונות" עזרו לי להרים את קמפיין המודעות. הסרטון שעלה בחשבון האינסטגרם שלי הגיע ללמעלה מ-230 אלף צפיות. לא נעצור כאן. בימים כאלה, אנחנו צריכים כל עזרה.
#תתקשר_לבורא_עולם #תפילין

ישנה לכם את היום

כתבות נוספות שיעניינו אותך