הכביסה של השכן מריחה טוב יותר? כך תעשו את זה נכון

נמאס לכם שהכביסה שלכם לא מריחה כמו שאתם רוצים? לעיתים היא אפילו מעלה ריחות לא נעימים עם השימוש הראשון? קבלו את כל הטיפים שיגרמו לה להיות ריחנית לאורך זמן

יצאנו לבדוק איך עושים כביסה ונהנים מריח שנשאר לאורך זמן ולא תאמינו – זה יותר פשוט לביצוע ממה שאתם חושבים. נתחיל מזה שלפעמים ריח כביסה לא נעים מתחיל בטיפול לקוי ובהזנחה של ניקוי מכונת הכביסה. אז איך נוכל להריח טוב יותר ולאורך זמן וגם לשמור על מכונת הכביסה והמייבש? 

ניקוי עונתי של מכונת הכביסה והמייבש הוא חובה

מכונת הכביסה פועלת לעיתים סביב השעון. גם היא, כמו כל מכשיר חשמלי, זקוקה לטיפול ולניקיון. המכונה צוברת עם הזמן לכלוך רב, בקטריות ואבנית, דבר שמקשה על ניקוי הבגדים ואפילו לגרום להם להריח ממש רע. אחת לשלושה חודשים מומלץ לבצע במכונת הכביסה ניקוי עמוק. יש לשפוך שתיים עד ארבע כוסות חומץ במקום המיועד לאבקת הכביסה ולהפעיל את המכונה על ריק – רצוי על מצב הרתחה. את המגירה המיועדת לאבקת הכביסה ולמרכך, יש לשטוף היטב עם מים חמים בכל שבועיים/שלושה, עד להסרה מוחלטת של שאריות החומרים שנוצרו עם הזמן, על מנת לפתוח את התעלות שנסתמו. במייבש הכביסה הפרוצדורה אחרת – טובלים מגבות בחומץ ומעבירים אותן לסיבוב ייבוש של לפחות חצי שעה. 

ריח טוב שנשאר לאורך זמן

– השרו את הבגדים במרכך כביסה טרם הכנסתם למכונה. שימו פקק אחד של מרכך על דלי מים והשרו את הבגדים למשך 5 דקות בלבד ולאחר מכן הכניסו למכונה כרגיל. 

– ניתן פשוט להוסיף מרכך כביסה יחד עם ג’ל או אבקת הכביסה ולא רק בתא המיועד לכך. זה עלול לגרום להפרשות באותה מגירה ולכן צריך לנקות אותה לעיתים קרובות יותר, אבל היי, ריח הכביסה הוא הרבה יותר עוצמתי. 

– בחרו במרכך כביסה טוב ומרוכז. לפעמים ניתן למהול את המרככים המרוכזים עם מים על מנת לגרום לנוזל להישטף היטב עם המים. אל תדאגו, המרכך עדיין מרוכז וייתן את האפקט הריחני לו אתם מייחלים.

– לאחר התלייה על החבל, רססו ספריי מיוחד לבדים ותדאגו שהכביסה לא תהיה תחת שמש ישירה. במידה ואתם מייבשים את הכביסה במייבש, רססו גם שם את הריח שמותאם לבדים ולא הורס אותם. 

– אל תדחסו כמות גדולה של כביסה כי הניקוי יהיה לקוי והריח הטוב לא ייתפס בבגדים ויתרה מכך, הבגדים לא יתנקו באופן ראוי. מומלץ למלא את התוף עד 70 אחוז. 

– קפלו את הגדים לאחר הייבוש ואל תשאירו אותה על החבל שעות רבות – כי הריח הטוב של מוצרי הכביסה יתפוגג במהרה. 

– הניחו בארון הבגדים מפיץ ריח שאהוב עליכם. זה יעשה את העבודה ויגרום גם לבגדים ששוכבים שם חודשים, להריח טוב. 

חשוב! לא להשאיר כביסה נקייה “לנוח” במכונה!

הקפידו לכבס בשעות שבהן אתם נמצאים בבית וזמינים להעביר את הבגדים הרטובים לייבוש כמה שיותר סמוך לסיום הכביסה או השתמשו בפונקציית הטיימר שיש ברוב מכונות הכביסה ותזמנו את פעולת המכונה כך שתסתיים סמוך לשובכם הביתה. כביסה רטובה שמוכנה לתלייה ונשארת זמן רב בתוף המכונה, יוצרת בקטריות שגורמות לריח רע, גם אם אתם לא מריחים זאת באופן מיידי – לאחר שימוש ראשון בבגד/מגבת/מצעים, כשאלו באים במגע עם זיעה/מים, הם יריחו רע, גם אם לא יעירו לכם על זה.   

צילומים: ריקרדו גומז אנג’ל,  אני ספארט

*ההמלצות הנ”ל הן אישיות ואין למגזין כל אחריות על הטיפים המצוינים כאן.  

מתוך אתר קסטרו

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים