לגורו הכושר יש 9 טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על הגזרה ולהתנהל נכון

הטיפים של שר פיטנס

גורו הכושר עם 9 טיפים חשובים שיעזרו לנו לשמור על הגזרה

שר סנדה | בעלת רשת שר פיטנס 


1. שגרת אימונים ביתית
בעונת החורף, צריכת הקלורית שלנו גבוהה יותר ורמת הפעילות הגופנית נמוכה יותר ולכן חשוב לייצר לעצמנו שגרת אימונים ולא לוותר על פעילות גופנית ואפשר גם מהבית. פעילות גופנית לא רק משפיעה על הגזרה שלנו לטובה, היא גם תורמת למצב הרוח.

שר פיטנס

2. להקפיד על סדר ותכנון ארוחות
מומלץ לתכנן מראש את הארוחות ולדאוג שתמיד יהיה בבית אוכל בריא ומזין כדי שנוכל לבחור נכון ולהתנהל באיזון. לא לוותר על ארוחות כדי "לחסוך" את הקלוריות כי בסוף אנו עלולים לאכול כמות כפולה. אכילה מאוזנת ומסודרת לאורך היום תמנע התקפי רעב בלתי נשלטים ותגרום לכם להיות באיזון ושליטה.

3. לזכור שלשובע לוקח זמן להגיע
פעמים רבות, גם אחרי ארוחה דשנה, אנחנו עדיין רעבים ולא תמיד מרגישים תחושת שובע באופן מיידי. פעמים רבות אנשים ממלאים את הצלחת פעם נוספת ובעצם מכניסים כמות קלוריות כפולה ממה שהם היו צריכים מבלי לשים לב - ולכן, אחרי ארוחה, אם עדיין מרגישים רעב, יש לזכור שלתחושת השובע לוקח זמן ולכן לא לרוץ מיד לאכול עוד ואני ממליצה לחכות בין 15-20 דקות אחרי הארוחה ואז תרגישו את תחושת השובע האמיתית. בנוסף, גם בזמן הארוחה הקפידו על אכילה איטית והשתדלו להימנע מעיסוקים נוספים תוך כדי (למשל צפייה בטלוויזיה).

4. לשתות כמה שיותר מים
ותרו על המשקאות המוגזים, המיצים, הפרישייקים וכל אותם המשקאות שבהם מסתתרות קלוריות רבות ומיותרות והחליפו אותם במים. הקפידו לשתות לפחות 1.5 ליטר ביום. המים הם חסרי קלוריות והם חיוניים בתהליך של ירידה במשקל וגם לבריאות הגוף והעור. תוכלו אפילו להוסיף להם נענע או אפילו לימון סחוט כדי להוסיף טעם.

5. להוסיף ירקות לכל ארוחה
הירקות מספקים ויטמינים ומינרלים, מאזנים את הארוחה, דלים בקלוריות ומעניקים תחושת שובע ועל כן, השתדלו להוסיף אותם לכל ארוחה. ניתן לאכול ירקות בצורות שונות: חתוכים, שלמים, טריים, אפויים, קלויים, מאודים או מבושלים. בנוסף, חשוב מאוד לגוון בירקות - צבעים שונים וסוגים שונים.

6. כמה שפחות מזון מטוגן ומעובד
הקפידו לצרוך כמה שפחות מזון מטוגן, מעובד וג'אנק פוד. בימינו, כמעט כל מאכל ניתן לאפות במקום לטגן. העדיפו תמיד חזה עוף צלוי על פני שניצל, צ'יפס בתנור על פני צ'יפס מטוגן וארוחה ביתית על פני הזמנת אוכל מהיר מבחוץ.

7. איזון זה סוד הקסם
הבעיה העיקרית נעוצה בכמויות, שהרי אפשר לאכול הכל, אך במידה הנכונה ובכמות המתאימה. אפשר לאכול שוקולד, אך לא חבילה שלמה. עדיף תמיד לדאוג שבבית יהיו אריזות אישיות. למשל: חטיפי שוקולד קטנים עדיפים על חבילות שוקולד, במבה קטנה עדיפה על במבה ענקית וכן הלאה.

8. מתוקים ונשנושים
תקופת הקורונה הביאה איתה הרבה חרדות ולחצים שגורמים לנו לאכול מתוך שעמום ולא באמת מתוך רעב פיזיולוגי. על מנת למנוע צריכת קלוריות עודפת, שימו לב לכל הנשנושים הקטנים שלא תמיד אנחנו מחשיבים. כשמתחשק לכם משהו מתוק, אל תמנעו מעצמכם, אך העדיפו שיהיו בבית חטיפים אישיים ואריזות קטנות והתנהלו באיזון.

כתבות נוספות שיעניינו אותך