משרד הבריאות מזהיר מהשמנה בימי ההסגר. לגורו הכושר יש 10 טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על הגזרה ולהתנהל נכון עד חזרה לשגרה

אל תיכנסו לסטטיסטיקה: הטיפים של שר פיטנס

משרד הבריאות מזהיר מהשמנה בימי ההסגר. לגורו הכושר יש 10 טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על הגזרה ולהתנהל נכון עד שנחזור לשגרה

שר פיטנס | גורו כושר 
פורסם ב-16/04/2020 | 20:56

משרד הבריאות הביע בימים האחרונים חשש שלמעלה מ-50 אחוז מהאוכלוסיה יעלו 5-7 ק"ג במהלך ימי ההסגר עקב אכילת יתר של מזון לא בריא. דווקא בתקופה לא פשוטה, שהשגרה נעלמה ובמקומה נכנס לחיינו הרבה בלאגן, עלינו לדעת להתנהל נכון ובאיזון. לגורו הכושר שר פיטנס יש כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הגזרה ולסיים את הבידוד הזה עם כמה שפחות קילוגרמים עודפים.

1. שגרת אימונים ביתית
צריכת הקלורית שלנו גבוהה יותר ורמת הפעילות הגופנית נמוכה יותר ולכן חשוב לייצר לעצמנו שגרת אימונים ולא לוותר על פעילות גופנית. יש כיום מגוון אימונים שניתן לבצע מהבית - באפליקציית שר פיטנס ובערוץ היוטיוב שלנו מחכים לכם מגוון אימונים שניתן לבצע מהבית.

שר פיטנס

2. להקפיד על סדר ותכנון ארוחות
מומלץ לתכנן מראש את הארוחות, ולדאוג שתמיד יהיה בבית אוכל בריא ומזין כדי שנוכל לבחור נכון ולהתנהל באיזון. לא לוותר על ארוחות כדי "לחסוך" את הקלוריות כי בסוף אנו עלולים לאכול כמות כפולה. אכילה מאוזנת ומסודרת לאורך היום תמנע התקפי רעב בלתי נשלטים ותגרום לכם להיות באיזון ושליטה.

3. לזכור שלשובע לוקח זמן להגיע
פעמים רבות גם אחרי ארוחה דשנה, אנחנו עדיין רעבים ולא תמיד מרגישים תחושת שובע באופן מיידי. פעמים רבות, אנשים ממלאים את הצלחת פעם נוספת, ובעצם מכניסים כמות קלוריות כפולה ממה שהם היו צריכים מבלי לשים לב. ולכן, אחרי ארוחה, אם עדיין מרגישים רעב, יש לזכור שלתחושת השובע לוקח זמן, ולכן לא לרוץ מיד לאכול עוד. עדיף לחכות בין 15-20 דקות אחרי הארוחה. בנוסף, גם בזמן הארוחה הקפידו על אכילה איטית והשתדלו להhמנע מעיסוקים נוספים תוך כדי (למשל צפייה בטלוויזיה).

4. לשתות כמה שיותר מים
ותרו על המשקאות המוגזים, המיצים, הפרישייקים וכל אותם המשקאות שבהם מסתתרות קלוריות רבות ומיותרות והחליפו אותם במים. הקפידו לשתות לפחות 1.5 ליטר ביום. המים הם חסרי קלוריות והם חיוניים בתהליך של ירידה במשקל. תוכלו אפילו להוסיף להם נענע או אפילו לימון סחוט כדי להוסיף טעם.

5. להוסיף ירקות לכל ארוחה
הירקות מספקים ויטמינים ומינרלים, מאזנים את הארוחה, דלים בקלוריות ומעניקים תחושת שובע ועל כן, השתדלו להוסיף אותם לכל ארוחה. ניתן לאכול ירקות בצורות שונות: חתוכים, שלמים, טריים, אפויים, קלויים, מאודים או מבושלים. בנוסף, חשוב מאוד לגוון בירקות - צבעים שונים וסוגים שונים.

6. כמה שפחות מזון מטוגן ומעובד
הקפידו לצרוך כמה שפחות מזון מטוגן, מעובד וג'אנק פוד. בימינו, כמעט כל מאכל ניתן לאפות במקום לטגן. העדיפו תמיד חזה עוף צלוי על פני שניצל, צ'יפס בתנור על פני צ'יפס מטוגן וארוחה ביתית על פני הזמנת אוכל מהיר מבחוץ.

7. איזון זה סוד הקסם
הבעיה העיקרית נעוצה בכמויות, שהרי אפשר לאכול הכל, אך במידה הנכונה ובכמות המתאימה. אפשר לאכול שוקולד, אך לא חבילה שלמה. עדיף תמיד לדאוג שבבית יהיו אריזות אישיות. למשל: חטיפי שוקולד קטנים עדיפים על חבילות שוקולד, במבה קטנה עדיפה על במבה ענקית וכן הלאה.

8. מתוקים ונשנושים
התקופה הלא פשוטה הזאת מביאה איתה הרבה חרדות, לחצים וגם לא מעט ימים חסרי מעש שגורמים לנו לאכול משעמום ולא באמת מתוך רעב פיזיולגי. על מנת למנוע צריכת קלוריות עודפת, שימו לב לכל הנשנושים הקטנים שלא תמיד אנחנו מחשיבים. כשמתחשק לכם משהו מתוק, אל תמנעו מעצמכם, אך העדיפו שיהיו בבית חטיפים אישיים ואריזות קטנות והתנהלו באיזון.

כתבות נוספות שיעניינו אותך