ירקות צבעוניים, פירות, דגנים מלאים ותבלינים בפנים. מוצרי חלב, גלוטן וסוכר מעובד בחוץ. הקיץ, עוברים ל”אכילה נקייה”

איך להתאים את התזונה לקיץ

ירקות צבעוניים, פירות, דגנים מלאים, סופר פוד ותבלינים בפנים. מוצרי חלב, גלוטן וסוכר מעובד בחוץ. בקיץ הזה, עוברים ל"אכילה נקייה"

הגר שפר | נטורופתית ומנהל סדנאות תזונה ודיאטה

בניגוד לחורף, אז מחשיך מוקדם וכתוצאה מכך קיימת ירידה ברמות הסרטונין והפרשה מוקדמת של מלטונין הגורמים לנו להרגיש עייפות, רעב ודכדוך, והדרך למקרר מתקצרת פלאים, בקיץ, היות והיום ארוך יותר, אנחנו פחות זקוקים לפחמימות ואוכל כבד ולכן קל יותר לאכול מזון קל, טרי ומגוון ואף לרדת במשקל.

בקיץ מומלץ לשמור על אכילה נקייה clean eating, כשהרעיון העיקרי הוא להימנע ממזון מעובד, מזון מוכן וארוז, כזה שמכיל בדרך כלל יותר מדי נתרן, סוכר, ממתיקים מלאכותיים וחומרים משמרים, ובגדול - רשימת מרכיבים עמוסה ביותר מדי שמות ארוכים שקשה לכם לבטא.

בשיטה זו אוכלים הרבה ירקות צבעוניים ומשלבים 2-3 פירות ביום, בנוסף יש העדפה לצרוך קטניות כפחמימות בארוחה במקום דגנים פשוטים. העדיפו דגנים מלאים ולא מעובדים כמו כוסמין, שיפון, קינואה, אורז פרא והימנעו מקמח לבן וצריכה מוגזמת של גלוטן בתפריט היומי.

באכילה נקייה זה לא סוד שיש להימנע מסוכר לבן וסוכרים מעובדים, ולפי שפר מי שמעוניין במתוק יוכל למצוא אותו בממתיקים טבעיים כמו מייפל אמיתי, סילאן טבעי או דבש, כמובן במידה.

אם עד כה שתיתם חלב בקפה שלכם, בקיץ הזה השאירו אותו על מדפי הסופר. צרכו פחות מוצרי חלב ומוצרי דיאט והכניסו לתפריט מוצרים כמו יוגורט טבעי וגבינות עיזים. בנוסף, את השומנים שלכם קחו ממקורות בריאים כמו אבוקדו, טחינה, שמן זית ושמן קוקוס. הוסיפו תבלינים ועשבי תיבול כמו: כורכום, ג'ינג'ר, קינמון, כמון, פלפל חריף, פלפל שחור, שום, נענע ובזיליקום.

עקרונות השיטה מתאימים מאוד לקיץ ובנוסף חשוב להתבסס על:
- שימוש בחלבונים מהחי או מהצומח בצורה טבעית ולא מעובדת.
- צריכה מרובה של מזונות- על (סופר פוד) כמו: זרעי צ'יה, טחינה משומשום מלא, גוג'י ברי, שמן קוקוס וספירולינה.
- צריכה מרובה של תבלינים ועשבי תיבול המועילים לבריאות

היתרונות הבריאותיים של "תזונה נקייה" רבים. לאחר כמה שבועות תרגישו חלק גדול מהם בעצמכם. הגישה התזונתית שונה לחלוטין משיטות תזונה שהורגלתם אליהן בעבר. המטרה היא לתת לגוף את מה שהוא צריך, לא להיות רעבים, לא להרגיש מתוסכלים, ולא לעסוק באובססיביות בספירות וחישובים.

הימנעות מסוכר לבן וסוכרים מעובדים

כתבות נוספות שיעניינו אותך