לחובבי הספורט נותרה אופציה אחת בלבד – אימון ביתי. המומחית מאי מור מסבירה איך עושים זאת נכון ורואים תוצאות

כמעט כמו בפארק: אימון בצל ההנחיות

אין חדר כושר, אי אפשר לצאת לרוץ ולחובבי הספורט נותרה אופציה אחת בלבד – אימון ביתי. המומחית מאי מור מסבירה איך עושים זאת נכון ורואים תוצאות

מערכת האתר | כותב תוכן 
פורסם ב28/03/2020 | 08:27

ספורט הוא דרך חיים. יש שאוהבים לרוץ בפארק, אחרים מעדיפים את חדר הכושר ויש מי שאוהב את הפרטיות שלו בבית, רק הוא והמחשב או הטלוויזיה. ההנחיות החדשות של משרד הבריאות השאירו לכולנו את האופציה האחרונה בלבד.

אם בעבר האימון מול המסך היה נחלתן של האימהות בחופשות הלידה או אלו שלא אוהבים להתאמן לצד אחרים, כיום כל מי שעושה ספורט, צריך להתרגל למציאות חדשה.

מאמנת הכושר מאי מור ובעלת M3 Studio סטודיו לאימונים און ליין מסבירה: "בחיי היום יום אנחנו עושים פעילויות שונות מבלי לשים לב כמו יציאה מהאוטו, לעלות במדרגות, להרים שקיות מהסופר – כל אלה לא מתרחשות כעת. ישיבה מרובה בבית גורמת לשעמום, לעייפות ולצפייה מרובה בטלוויזיה, מה שגורם לשינוי ביציבה. ברגע שיושבים הרבה מנח הגוף מגיע למצב שלא נכון לו - השרירים מתקצרים, הגב כפוף יותר, כתפיים שמוטות, ולכן חייבים להקפיד על פעילות גופנית. לא תוכלו להתאמן למרתון, אבל אפשר לשמור ולתחזק את הפעילות הגופנית בבית".

"הכושר מתבל את השגרה היומית, זו תרופה לשיפור מצב רוח, ליציאה מדיכאון כי הגוף מפריש כימיקלים טובים וחיוניים לגוף, מה שעוזר לשמור על השפיות ומצב הרוח", ממשיכה מור. מילת המפתח מבחינתה היא משמעת.

על מנת לקום מהספה ולהחליט שעושים אימון בבית צריך הרבה משמעת, השאלה איך לא מוותרים לעצמנו? "לסדר בבית פינה שבה מתאמנים ושם יש לשים מזרן או ציוד שבחרנו. בנוסף, כדאי להכניס לסדר היום את האימון ולהחליט על שעה שמוקדשת לכך. יש לזכור שהמוטיבציה באה והולכת, אבל אני מאמינה שיש כוח בלעשות משהו כשאין מוטיבציה ובסוף גם נהנים. המטרה היא ליהנות. לתרגל את האימון בקצב שלכם ולא להלחיץ את עצמכם. חשובה ההתמדה והחשיבה על אורח החיים הבריא".

המלצות נוספות

האם האימון הביתי אפקטיבי כמו חדר כושר?

"הורגלנו שרק בחדר כושר או עם מאמן אפשר להשיג תוצאות, אך לפעמים הדברים הבסיסיים ללא ציוד מתוחכם הם טובים ומביאים לתוצאות טובות. חכמים ממני אמרו שמצוינות מושגת על ידי שליטה ביסודות. אפשר להשיג עם ציוד מינימלי או עם משקל גוף תוצאות טובות ומינימום ציוד".

אימון ביתי יאפשר להגיע לתוצאות באמצעות הטכנולוגיה. "כיום אפשר לעשות דברים יותר אינטימיים עם ליווי ותמיכה, יש רשתות חברתיות, וואטסאפ, לא כמו פעם שהיו קונים די וי די. גם אצלי אדם שנרשם מקבל גישה לאימונים ולתמיכה באתר של מאי מור

מתוך עמוד הפייסבוק של מאי מור

כתבות נוספות שיעניינו אותך